Поиск
  • daghivictor

Victorie categorică în amicalul cu Zimbru!

Dacia Buiucani a obținut a doua victorie în acest intersezon, într-un meci amical cu Zimbru Chișinău, scor 3-0.

Golurile echipei noastre au fost marcate de Ion Mamaliga, Nicu Namolovan și Alex Gutium.

Ion Mamaliga a deschis scorul în min. 15 după ce a scăpat singur cu portarul Denis Guțul și l-a executat cu sânge rece. Nicu Namolovan a profitat de o greșeală a portarului în min. 25 și a stabiit scorul primei reprize – 2:0. Iar în min. 75, nou-intratul în teren Alex Gutium a stabilit scorul final în urma unei pase bune a lui Oleg Martin.

Tehnicianul Andrei Martin a început acest meci cu următoarea formație: Dumitru Covali, Mihai Țîpac, Ioan-Călin Revenco, Vicu Bulmaga, Gheorghe Suciu, Vadim Cravcescu, Dumitru Bivol, Cornel Cotogoi, Nicu Namolovan, Oleg Martin, Ion Mamaliga.

După pauză, au mai jucat Valeriu Gurgurov, Dumitru Demian, Ghenadie Ochinca, Alex Gutium, Dumitru Garșinschi, Nicolae Nemerenco și Vasile Bîtlan.