Поиск
  • daghivictor

Naționala U21, victorie în amicalul cu Sfîntul Gheorghe

Пост обновлен янв. 31

Echipa Națională de tineret a Moldovei a obținut astăzi victorie, scor 1-0, în meciul amical cu FC Sfîntul Gheorghe.

Pentru echipa antrenată de Serghei Cleșcenco au jucat 5 jucători de la Dacia Buiucani.

Apărătorul Ioan-Călin Revenco a purtat banderola de căpitan și, împreună cu mijlocașul Cornel Cotogoi, a jucat toate cele 90 de minute.

Goalkeeperul Dumitru Covali a intrat în teren după pauză și a reușit să-și păstreze poarta intactă.

Mijlocașul Ion Gurulea de asemenea și-a făcut apariția în teren în minutul 46, în timp ce Dumitru Bivol a evoluat în ultimele 5 minute ale meciului.

În preliminariile Campionatului European de tineret 2023, Naționala U-21 a Moldovei va juca în grupa E alături de Olanda, Elveția, Bulgaria, Țara Galilor și Gibraltar. În primul meci, pe 4 iunie 2021, “micii tricolori” vor juca cu Țara Galilor în deplasare.

Просмотров: 29Комментариев: 0