Поиск
  • daghivictor

Marius Iosipoi a debutat la Veles în campionatul Rusiei

Discipolul CSCT Buiucani, Marius Iosipoi a debutat azi la Veles Moscova în meciul cu formaţia Akron Toliatti, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Marius Iosipoi a debutat la Veles după două luni de la transferul său la clubul din Rusia. Mijlocașul moldovean a fost introdus în teren în minutul 71, înlocuindu-l pe atacantul rus Artem Fedchuk.

Este interesant că adversara de azi este antrenată de moldoveanul Vladimir Japalău, iar mijlocașul moldovean Vsevolod Nihaev a jucat pentru Akron până în minutul 85.

După disputarea meciurilor etapei a 27-a, Veles, cu 50 de puncte, a urcat în clasamentul diviziei secunde a Rusiei pe locul 5 și se află la opt puncte distanță de lidera – Krîlia Sovetov Samara, la care evoluează Alexandru Gațcan.

Echipa lui Marius Iosipoi va juca următorul meci pe 6 martie, în deplasare cu Krasnodar II (locul 17 în FNL).

Просмотров: 60Комментариев: 0