Поиск
  • daghivictor

Echipa lui Marius Iosipoi, victorie în campionatul Rusiei

Discipolul CSCT Buiucani, Marius Iosipoi a fost în premieră titular la Veles Moscova în meciul cu formaţia Spartak-2 Moscova, încheiat cu victoria echipei internaționalului moldovean, scor 5-0.

Marius Iosipoi a jucat astăzi în prima repriză și a fost schimbat la pauză, la scorul de 2-0.

După disputarea meciurilor etapei a 30-a, Veles, cu 53 de puncte, se află pe locul 6 în clasamentul diviziei secunde a Rusiei, la 14 puncte distanță de lidera – Krîlia Sovetov Samara, la care evoluează Alexandru Gațcan.

Echipa lui Marius Iosipoi va juca următorul meci pe 20 martie, în deplasare cu SKA Habarovsk (locul 10 în FNL).

Mijlocașul moldovean a fost inclus recent de selecționerul Roberto Bordin în lista lărgită a jucătorilor convocați la Naționala Moldovei pentru meciurile cu Insulele Feroe (25 martie, stadionul Zimbru), Danemarca (28 martie, în deplasare) și Israel (31 martie, stadionul Zimbru).

Просмотров: 32Комментариев: 0