Поиск
  • polygonagencymd

Dacia Buiucani s-a înclinat în faţa Speranţei

Dacia Buiucani a pierdut duelul etapei a şaptea din Divizia Naţională. Formaţia lui Andrei Martin a cedat cu 0-3 în faţa Speranţei.

Partida s-a jucat la baza Zimbru, terenul 2 natural. După o prima repriză fără goluri, Speranţa a deaschis scorul în minutul 48 prin Yermachenko, şi-a dublat avantajul prin Pîslă şi a stabilit scorul final prin Sandu.

După acest eşec, echipa clubului nostru a rămas la borna 10 puncte, şi va fi după această etapă la mijlocul clasamentului. Dacia Buiucani va susţine următoarea partidă din campionat pe 6 august în deplasare cu Sfîntul Gheorghe. Confruntarea de la Suruceni va începe de la ora 18:00.

Dacia Buiucani-Speranţa 0-3

Goluri: Yermachenko, 48, Pîslă, 52, Sandu, 87

Dacia Buiucani: Coval, Revenco (Mateescu, 82), Ţipac, Suciu, Cotogoi, Cricimari (Nemerenco, 46), Demian (Bivol, 82), Cravcescu, Iosipoi, Căruntu (Calestru, 46), Lungu (Gurulea, 56)

Speranţa: Chirinciuc, Nasonov, Bolun, Sandu, Yakovlev, Pîsla (Bursuc, 76), Trofan (Yermachenko, 46), Starîş, Chelari, Călugher, Guiganov.

Просмотров: 31Комментариев: 0