Поиск
  • daghivictor

Amical. Dacia Buiucani – Real Succes 4-1

Dacia Buiucani a susținut astăzi al patrulea meci de pregătire către noul sezon fotbalistic, în compania echipei Real Succes.

Partida s-a jucat la Joma Arena din Chișinău și s-a încheiat cu victoria echipei noastre cu scorul de 4-1.

Golurile au fost marcate de Vadim Crîcimar (în minutul 4), Vicu Bulmaga (14), Nicu Namolovan (67), Alex Macovei (71), respectiv, Dan Moisei (85).

Antrenorul Andrei Martin a aliniat următoarea echipă: Victor Dodon, Andrei Rusnac, Denis Baciu, Roman Bejan, Vitalie Dumbrava, Ilie Botnari, Vicu Bulmaga, Oleg Martin, Nicu Namolovan, Dumitru Bivol, Vadim Crîcimar.

În repriza a doua au mai jucat Alex Macovei, Dumitru Demian, Mihail Holodnic, Daniel Dosca, Dan Harea, Dionisie Pașa, Cristian Balan și Vadim Cravcescu.

Anterior, echipa noastră a jucat trei meciuri amicale: 2-3 și 2-0 cu FC Victoria, și 2-2 cu FC Sucleia.

Просмотров: 164Комментариев: 0