Поиск
  • daghivictor

Amical. Dacia Buiucani – Olimp 1-0


Dacia Buiucani a susținut astăzi al cincilea meci de pregătire către noul sezon fotbalistic, în compania echipei Olimp Comrat. Partida s-a jucat la Joma Arena din Chișinău și s-a încheiat cu victoria echipei noastre cu scorul de 1-0.

Unicul gol a fost marcat de Ilie Botnari în minutul 30. De notat faptul că Vicu Bulmaga n-a reușit să înscrie din penalty (min. 20). Antrenorul Andrei Martin a aliniat următoarea echipă: Victor Dodon, Andrei Rusnac, Denis Baciu, Roman Bejan, Ilie Botnari, Vicu Bulmaga, Alex Macovei, Dumitru Demian, Nicu Namolovan, Dumitru Bivol, Vadim Crîcimar. În repriza a doua au mai jucat Mihail Holodnic, Daniel Dosca, Dan Harea, Dionisie Pașa, Cristian Balan și Vadim Cravcescu. Anterior, echipa noastră a jucat patru meciuri amicale: 2-3 și 2-0 cu FC Victoria, 2-2 cu FC Sucleia și 4-1 cu Real Succes.


Foto: Vadim JOSAN


Просмотров: 86Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все